Blog

Štvrtý Fanuc Robodrill v malej firme neďaleko TN

Do malej súkromnej firmy neďaleko TN sme dodali svoj prvý a teraz už aj štvrtý Fanuc Robodrill. Majitelia sú fachmani strojári, ktorí poznajú svoje vybavenie dokonale a na strojoch občas aj sami pracujú.

Ako znížiť výrobné náklady na 1⁄2” až 12” ventily?

Ako sa popasovať s výrobou oceľových a liatinových ventilov? Výrobné dávky sa znižujú, cena klesá… Riešením je napríklad prejsť z procesu výroby na 10tich strojoch na výrobu na jednom stroji! Výsledok: produkujete na objednávku, bez zásob, stresu a s viac peniazmi pre Vás!

Ak chceme zmeniť svet, musíme začať od seba

Rozhovor v časopise MM Spektrum o strojárenstve, robotike a budúcnosti. Jedná sa o skrátený rozhovor z Priemyselného inžinierstva.

Digitalizovaná výroba a dáta. Hybné motory štvrtej priemyselnej revolúcie.

So slovom revolúcia si väčšinou zvykneme spájať niečo živelné. Niečo, čo radikálne zmení zabehaný chod vecí a zmení ich usporiadanie. O Industrie 4.0 to tak úplne neplatí.

Robot. Zamestnanec roka.

Automatizácii a robotizácii výrobných prevádzkok sa naša spoločnosť venuje už niekoľko rokov. V tejto oblasti už máme za sebou desiatky realizácií a niekoľko výskumných projektov. Nasadenie robotov do výrobného procesu nie je, samozrejme, žiadna novinka.

Porta Solutions Multicentrum

Multicentrum – flexibilná výroba – dizajn a začiatky

V roku 2013 som tradične šiel na výstavu EMO v Hannoveri. Klasická 2-dňová naháňačka po pavilónoch. Niekoľko krát som šiel okolo stroja, ktorý vyzeral ako kozmická loď a na druhý deň mi nedalo a som sa zastavil pozrieť čo to je. Áno, bola to raketa! (alebo prilba zo Star Wars?)

Multicentrum – SMED výmena upínacích prípravkov

Video ukazuje jeden z nových SMED systémov výmeny upínacích prípravkov na multicentre. Výmena prípravku za 20 sekúnd.

Omyl cyklového času – príbeh nielen z talianska

Článok popisuje príbeh dokonalosti masovej produkcie komponentov na transferových strojoch, ktoré boli nositeľmi úspechu v minulých desaťročiach, čo sa zmenilo po 2008 a aké sú možnosti sa s tým vyrovnať.

Rozhovor s Andrejom Bielikom o BOST group a budúcnosti

Ak chcem zmeniť svet, musím začať od seba.Rozhovor o kolaboratívnych robotoch, budúcnosti a živote podnikateľa uverejnený v časopise IPA Slovakia.

Kontaktujte nás


Ako dotknutá osoba týmto udeľujem súhlas prevádzkovateľovi, BOST – stroje, s. r. o., so sídlom Súvoz 1/1594, 911 01 Trenčín, IČO: 47 583 690, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trenčín, Oddiel: Sro, Vložka č.: 30317/R, e-mail: dobias@bost.sk, telefón: 0907 720 678 (ďalej len „Prevádzkovateľ), so spracúvaním svojich osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, e-mailová adresa a telefónne číslo, na účel priameho marketingu a propagácie výrobkov a služieb Prevádzkovateľa.

Čestne vyhlasujem, že mám viac ako 16 rokov.

Som si vedomá/ý, že poskytnutie osobných údajov, ako aj udelenie súhlasu s ich spracúvaním je dobrovoľné. Súhlas môžem kedykoľvek odvolať zaslaním písomného odvolania súhlasu na adresu Prevádzkovateľa alebo e-mailovú adresu Prevádzkovateľa. Prevádzkovateľ ma informoval v súlade s GDPR (viac TU)

SúhlasímNesúhlasím

Kontakty

Image Block

Ing. Emil Dobiáš

konateľ,
predaj strojov

dobias@bost.sk +421 907 720 678 +421 32 7417 313

Image Block

Ing. Andrej Bielik

prokurista,
predaj strojov

abielik@bost.sk +421 907 414 389 +421 32 7417 300